darukade topbanner
ملاتونین

پیشنهادات ویژه

ملاتومکس

86,400

10%

77,800 تومان

3.6star icon
اوابوست

1,571,200

0%

1,571,200 تومان

3.7star icon

انواع ملاتونین

قرص ملاتونین

قرص ملاتونین

قطره ملاتونین

قطره ملاتونین

قرص زیر زبانی ملاتونین

قرص زیر زبانی ملاتونین

اسپری ملاتونین

اسپری ملاتونین

کپسول ملاتونین

کپسول ملاتونین

advertisment1
advertisment2

پرفروش ترین ها

ترانکی وال

46,000

0%

46,000 تومان

3.7star icon
قطره اسطوخودوس

54,000

0%

54,000 تومان

3.5star icon
سدامین

78,400

0%

78,400 تومان

3.6star icon
اسلیپ کر

126,000

30%

88,200 تومان

3star icon
advertisment1
advertisment2
advertisment3
advertisment4

قیمت و خرید قرص ملاتونین خارجی و ایرانی

قرص ملاتونین

قرص ملاتونین یکی از پرکاربردترین و ایمن ترین مکمل های مفید برای تنظیم ریتم خواب است. این مکمل طبیعی را می توان به نوعی یک مکمل بدون نسخه خواب آور دانست ولی امروز کاربردها و خواص درمانی دیگری نیز به ملاتونین نسبت می دهند. در این صفحه از داروخانه آنلاین داروکده، بهترین قرص های ملاتونین خارجی و ایرانی را مشاهده می کنید و می توانید به راحتی با چند کلیک ساده اقدام به خرید قرص ملاتونین کنید.

اما برای انتخاب بهترین ملاتونین، نیاز است بیشتر با این ترکیب آشنا شویم. پس ابتدا به این سوال پاسخ می دهیم که ملاتونین چیست؟

 

قرص ملاتونین برای چیست؟

ملاتونین یک هورمون پروتئینی است که در بدن در پاسخ به تاریکی ترشح می شود. ملاتونین به صورت یک مکمل خوراکی نیز در داروخانه ها در دسترس است. مکمل ملاتونین در بین مردم به قرص ملاتونین معروف است.

مهمترین کاربرد مکمل ملاتونین، خاصیت خواب آوری آن است، به همین دلیل به آن قرص خواب ملاتونین نیز گفته می شود. با این حال، ملاتونین خواص دیگری نیز دارد که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

 

خواص قرص ملاتونین

بیشتر مردم از ملاتونین برای درمان بی خوابی و سایر اختلالات مرتبط با خواب مانند جت لک و اختلال در شیفت کاری استفاده می کنند. ولی پژوهش های اخیر نشان می دهند که قرص ملاتونین می تواند به بهبود افسردگی، تسکین دردهای مزمن، آلزایمر و چند شرایط پزشکی دیگر کمک کند.

 

موارد مصرف مکمل ملاتونین

قرص ملاتونین کاربردهای درمانی متعددی دارد. به دلیل خواص متعدد ملاتونین روز به روز بر این کاربردها افزوده می شود. از مهمترین خواص درمانی قرص ملاتونین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- تنظیم خواب با قرص ملاتونین

مصرف مکمل های ملاتونین در ساعت مشخصی، قبل از خواب، به تنظیم ریتم خواب شبانه روزی کمک می کند. ولی توجه کنید که در صورتیکه پزشک برای شما قرص خواب تجویز کرده است، قرص ملاتونین جایگزین قرص خواب نیست.

2- قرص ملاتونین برای افسردگی

شواهد کافی در مورد اثرگذاری ملاتونین برای افسردگی وجود ندارد. ولی پژوهش ها نشان می دهد که افسردگی بر وضعیت خواب بیماران اثر می گذارد.همچنین، خواب نامنظم نیز یکی از علائم رایج افسردگی است.

 بنابراین، ملاتونین می تواند از طریق ایجاد خواب منظم به بهبود علائم افسردگی کمک می کند.

3- قرص ملاتونین برای پوست

سطح ملاتونین نیز مانند کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد. پژوهش ها نشان داده است که ملاتونین تکثیر و ساخت کلاژن نوع I را در سلول های استخوانی انسان در شرایط آزمایشگاهی تحریک می کند.

در رابطه با اثرات قرص ملاتونین برای پوست نمی توان نظر قطعی داد ولی برخی از مهمترین خواص ملاتونین برای پوست شامل موارد زیر هستند.

 • کمک به تسریع روند ترمیم زخم
 • ترمیم و بهبود رنگ پوست
 • روشن کردن پوست
 • بهبود علائم پیری پوست (ملاتونین موضعی)
 • از بین بردن آلودگی ها و استرس اکسیداتیو
 • کمک به بهبود بسیاری از آسیب های پوستی از جمله درماتیت آتوپیک، درماتیت سبورئیک و ویتیلیگو 

 

4- قرص ملاتونین در ترک اعتیاد

قرص ملاتونین به بهبود کیفیت خواب و تغییرات خلق و خو در حین ترک اعتیاد به تریاک کمک می کند. 

5- ملاتونین در درمان جت لگ

جت لگ یک اختلال رایج است که خواب، عملکرد ذهنی و هضم غذا را مختل می کند و منجر به تحریک پذیری و خستگی در طول روز می شود. ملاتونین یک درمان کوتاه مدت برای جت لگ در بزرگسالان است. 

مطالعات نشان می دهد که قرص ملاتونین می تواند علائم جت لگ را کاهش دهد و زمان ریکاوری را پس از یک پرواز طولانی کاهش دهد. دوز توصیه شده یک قرص 3 میلی گرم ملاتونین است، ولی پزشک ممکن است دو قرص (6 میلی گرم) را در صورت نیاز تجویز کند. به محض رسیدن به مقصد، قرص ملاتونین بهتر است در زمان معمول خواب، بین ساعت 8 شب تا 4 صبح خورده شود. ملاتونین تا پنج شب متوالی قابل استفاده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اثرات ملاتونین در جت لگ به مقاله "جت لگ یا پرواز زدگی: علل، نشانه ها و درمان" نوشته خانم دکتر الهه عبداللهی، دکترای تخصصی فارماکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، مراجعه کنید.

علاوه بر موارد فوق، ملاتونین ممکن است برای درمان مشکلات خواب در کودکان مفید باشد. با این حال، به دلیل اطلاعات محدود در مورد اثرات طولانی مدت مصرف ملاتونین برای کودکان، استفاده از آن در کودکان باید تحت نظر پزشک انجام شود.

همچنین، ملاتونین برای بهبود ریکاوری و کیفیت خواب در بدنسازان نیز پیشنهاد می شود.

 

انواع قرص ملاتونین

مکمل های ملاتونین را می توان بر اساس دز و شکل مصرفی به چند دسته تقسیم بندی کرد. مکمل ملاتونین بر اساس دوز قرص های آن شامل موارد زیر هستند.

 • ملاتونین 0.5 میلی گرم
 • ملاتونین 1
 • قرص ملاتونین ۳
 • قرص ملاتونین ۵
 • قرص ملاتونین ۱۰

مکمل های ملاتونین بر اساس فرم دارویی شامل موارد ذیل هستند.

 • قرص 
 • کپسول 
 • قرص ملاتونین زیر زبانی
 • قطره 
 • شربت 
 • اسپری 

 

طریقه مصرف قرص ملاتونین

در ادامه، به چند نکته مهم در مورد نحوه مصرف مکمل های ملاتونین توجه کنید.

 • قبل از مصرف ملاتونین با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر بیماری دارید.
 • مقدار مصرف ملاتونین را به تدریج افزایش دهید. با کمترین دوز توصیه شده شروع کنید تا زمانی که به دز مناسب خود برسید.
 • ساعت مصرف قرص ملاتونین بسیار مهم است، آن را در ساعت مشخص (حداقل نیم ساعت قبل از خواب) میل کنید.
 • از مصرف ملاتونین تا 4 ساعت پس از بیدار شدن اجتناب کنید.
 • به طور کلی قرص ملاتونین بی خطر است، اما ممکن است عوارض جانبی مانند خواب آلودگی، سردرد و سرگیجه ایجاد کند. در صورت بروز هرگونه عوارض جانبی، مصرف ملاتونین را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

 

زمان مصرف قرص ملاتونین

رعایت یک برنامه منظم در هنگام مصرف ملاتونین، ساعت مصرف قرص ملاتونین، حداقل 30 دقیقه قبل از خواب ضروری است. علاوه بر این، پیشنهاد می شود تا 4 ساعت پس از بیداری، قرص ملاتونین نخورید.

 

بهترین زمان خوردن قرص ملاتونین

مغز انسان معمولاً یک تا دو ساعت قبل از خواب ترشح ملاتونین را افزایش می دهد، بنابراین مصرف ملاتونین در این دوره ممکن است به تسریع روند خواب کمک کند. 

پس میتوان گفت، بهترین زمان مصرف ملاتونین 1 تا 2 ساعت قبل از خواب است. 

 

بهترین مارک قرص ملاتونین

انتخاب یک مکمل ملاتونین به عنوان بهترین بسیار سخت و عملا غیر ممکن است. دز، برند و کشور سازنده در انتخاب یک قرص ملاتونین به عنوان بهترین موثرند. از جمله مارک های خوب ایرانی و خارجی سازنده مکمل های ملاتونین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

1- بهترین مارک قرص ملاتونین ایرانی

رازک، حکیم، رزاویت، سیمرغ دارو و سپید طب از برندهای قدیمی و نام آشنای تولید کننده مکمل ملاتونین در دزهای مختلف هستند. از بهترین قرص های ملاتونین ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

قرص ملاتونین رازک

قرص ملاتونین حکیم ۳

قرص ملاتونین 5 جالینوس

ملاتونین سیمرغ

 

2- ملاتونین خارجی

از بهترین قرص‌های ملاتونین خارجی که در بازار دارویی ایران وجود دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

قرص ملاتونین پلاس

کپسول ملاتونین نوتراسن

این محصولات به صورت تحت لیسانس برند خارجی در ایران ساخته می شوند.

 

عوارض قرص ملاتونین

ملاتونین یک مکمل بسیار ایمن و کم عارضه است. معمولا عوارض قرص ملاتونین نادر و خفیف هستند. با این حال، همانگونه که در مورد همه داروها و مکمل ها صادق است، مصرف ملاتونین ممکن است باعث عوارض جانبی زیر شود.

 • خواب آلودگی در طول روز
 • خشکی دهان
 • سردرد
 • گیجی
 • تحریک پذیری
 • درد معده
 • کاهش فشار خون

ملاتونین باعث رقیق شدن خون می شود. بنابراین کسانی که از داروهای ضد انعقادی استفاده می کنند، قبل از مصرف قرص ملاتونین با پزشک درمانگر خود مشورت کنند.

 

قیمت قرص ملاتونین

قیمت مکمل ملاتونین به دز و برند سازنده بستگی دارد. برای مثال، قیمت قرص ملاتونین خارجی بیشتر از مکمل های ایرانی است. همچنین، ملاتونین های با دز بیشتر نیز، قیمت بالاتری دارند.

 

خرید قرص ملاتونین

با توجه به خواص بسیار زیاد قرص ملاتونین، بسیاری از سودجویان به دنبال فروش قرص های ملاتونین به مصرف کنندگان هستند. توجه داشته باشید که قرص ملاتونین یک مکمل بسیار ایمن است ولی توصیه و مصرف نادرست آن نیز ممکن است عوارض خوبی نداشته باشند.

حال اگر این مکمل های ملاتونین در شرایط درست انبارداری نگهداری نشوند، کیفیت و اثربخشی خود را نیز از دست می دهند. از این رو، شدیدا توصیه می کنیم که قرص های ملاتونین را از داروخانه های معتبر مانند داروخانه آنلاین داروکده بخرید.

با خرید مکمل ملاتونین از داروکده، هم از اصالت و سلامت محصول مطمئن خواهید بود و هم نگران اثربخشی و کیفیت آن نخواهید بود. زیرا تمامی محصولات داروخانه آنلاین داروکده، در انبار مرکزی داروخانه جمالزاده نگهداری می شوند. به همین دلیل هم مسئول فنی بر شرایط خرید و نگهداری مکمل های ملاتونین در داروخانه نظارت دارد و هم بازرسین دانشگاه علوم پزشکی ایران پیوسته بر محل نگهداری آنها نظارت می کنند.

با خرید مکمل ملاتونین از داروخانه آنلاین داروکده می توانید از مشاوره تخصصی و رایگان داروسازان داروکده در مورد بهترین زمان و ساعت مصرف قرص ملاتونین استفاده کنید.

 

سوالات پرتکرار

آیا قرص ملاتونین اعتیاد آور است؟

خیر، قرص‌های ملاتونین معمولاً اعتیاد آور نیستند. ملاتونین یک هورمون طبیعی بدن است و قرص‌های ملاتونین فقط باعث افزایش سطح این هورمون طبیعی می‌شوند. مصرف قرص ملاتونین وابستگی ندارد. 

آیا قرص ملاتونین چاق کننده است؟

خیر، مصرف قرص ملاتونین باعث چاقی و افزایش وزن نمیشود. این هورمون طبیعی بدن تاثیری بر اشتها و میل به غذا خوردن ندارد. حتی ممکن است با تنظیم ریتم خواب شبانه روزی، به بهبود سوخت و ساز بدن نیز کمک کند.

قرص ملاتونین را کی بخوریم؟

بهترین زمان مصرف ملاتونین، 1 تا 2 ساعت قبل از خوابیدن است. منتها توجه کنید که حداقل بایستی 30 دقیقه قبل از خواب مصرف شود.

آیا قرص ملاتونین گیاهی است؟

خیر. قرص ملاتونین گیاهی نیست. ولی یک هورمون کاملا طبیعی است و برخی از منابع گیاهی نیز حاوی ملاتونین هستند.

ایا قرص ملاتونین مرفین دارد؟ 

خیر. قرص ملاتونین فاقد هرگونه ماده مخدر از جمله مورفین است.

darukade logo

داروکده , اولین داروخانه آنلاین رسمی کشور و جامع ترین پایگاه فروش اینترنتی و اطلاع رسانی محصولات داروخانه ای است که در آذر ماه سال 1388 تحت امتیاز و مدیریت داروخانه مرکزی جمالزاده و با نظارت دکتر داروساز به عنوان مسئول فنی و هم چنین تیمی متشکل از داروسازان متخصص با گرایش های فارماکولوژی، فارماکوگنوزی، کارشناسان ارشد تغذیه و پوست و مو تاسیس و راه اندازی شد. داروخانه آنلاین داروکده در هیچ کجای کشور شعبه و نمایندگی دیگری ندارد.

همیشه همراه شما هستیم

02152862000

02152862000

02162747000

02162747000

Info@darukade.com

Info@darukade.com

تهران - خیابان جمالزاده شمالی - بالاتر از خیابان فرصت - نبش کوچه یزدان شناس - پلاک 251 - داروخانه مرکزی جمالزاده

تهران - خیابان جمالزاده شمالی - بالاتر از خیابان فرصت - نبش کوچه یزدان شناس - پلاک 251 - داروخانه مرکزی جمالزاده

طراحی و توسعه توسط گروه نرم افزاری داروکده ( 1403 - 1388 )