• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

30 حرکت برتر جهت رشد عضلات شکم

دکتر کوشا شهیدی سه شنبه 22 خرداد 1397
6082

عضلات درونی به عنوان رابط اصلی در اتصال بخش بالاتنه به پایین تنه بدن می باشد.
بدن انسان از ماهیچه‌های زیادی تشکیل شده است. قوی شدن برخی از این ماهیچه که مربوط به اندام‌ها هستند و باعث تناسب اندام می‌شوند برای ورزشکاران اهمیت زیادی دارد، اما برخی عضلات هستند که در نمای بیرونی اندام فرد دیده نمی‌شوند، مانند عضلاتی که دور ستون فقرات را فرا گرفته‌اند. این عضلات که Core Muscles نام دارد، نقش بسیار مهمی در افزایش قوای جسمانی ورزشکاران دارد.
آمادگی این عضلات در داشتن جسم سالم‌تر و آماده‌تر بسیار موثر است. اگر عضلات Core آماده‌تر باشد، قدرت کل بدن بیشتر می‌شود. دلیل این قضیه این است که این عضلات باعث ایجاد تعادل در تمام بدن می‌شود و قالب اصلی بدن را شکل می‌دهد. در تمام لحظاتی که می‌نشینیم، راه می‌رویم، می‌دویم و می‌پریم، عضلات Core یا همان عضلات درونی هستند که باعث ایجاد تعادل و داشتن حرکات موثر تر و با کنترل بیشتر می‌شود. (برگرفته از سایت ISNA)

عضلات درونی (core muscles) در موارد زیر کاربرد دارند:
1) فعالیت های روزانه: خم شدن جهت بستن بند کفش ها، نشستن بر روی صندلی، برگشتن جهت دیدن پشت سر خود، نمونه هایی از کارهای روزمره ای است که به کمک عضلات درونی انجام می گیرند که تا زمانی که دردناک نشوند متوجه آنها نمی شویم.
2) سلامت پشت:
درد ناحیه ی پایینی کمر که از هر 5 آمریکایی، 4 نفر انها را درگیر می کند، می توان با تمرین های مربوط به تقویت عضلات درونی مهار کرد.
3) ورزش: گلف، تنیس و ورزش های راکتی، دوچرخه سواری، دویدن، شنا و بیس بال و ... نیازمند عضلات درونی قوی می باشند.
4) کارهای خانه، تعمیر و نگهداری، باغبانی: خم و راست شدن، چرخیدن، چکش زدن، جارو کردن و ... فعالیت هایی هستند که به قدرت عضلات درونی وابسته اند.
5) حفظ  تعادل: عضلات درونی در حفظ تعادل بدن نقش دارند که به بدن اجازه می دهد در هر جهتی حرکت کند. این عضلات می توانند مانع از افتادن شوند.
6) حالت ایستادن: ضعف عضلات درونی عامل قوز کردن می باشد. حالت ایستادن شخص می تواند به فرد اعتماد به نفس بدهد. همچنین آسیب به نخاع کمتر می شود.

بیشتر بخوانید: 10 دقیقه تمرین در خانه جهت ساخت عضلات شکمی

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...