• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

به

مژده فصیح دوشنبه 16 آذر 1394
4935

نام من به است.

من (به) دارای ویتامین ‌های A ،C ،B هستم. من شامل مواد معدنی فسفر، کلسیم، پتاسیم، سدیم و آهن هستم و همچنین حاوی قند و پپتین نیز می باشم. طبع من (به) معتدل است، اما دانه ام طبع سرد و تر دارد. من برای ورم حاد روده و عفونت‌ روده بسیار مفید هستم همچنین برای اسهال خونی و سوزش ادرار موثر هستم. 

برای تنگی نفس و سردردهای مزمن مفید هستم. خوردنم برای خانم های باردار که امکان سقط جنین دارند توصیه می شود. اگر چند قاچ به تازه را روی پلک و چشمان خسته بگذارید التهاب آن را می گیرد. مصرف من (به) افسردگی ناشی از انواع سردردها را از بین می برد باعث احساس خوشحالی می شود.

به دلیل داشتن پتاسیم باعث کاهش فشار خون می شوم. آنتی اکسیدان موجود در من (به) باعث خاصیت ضد سرطانی ام می شود. خوردنم باعث پایین آمدن کلسترول خون می شود. مشکل بوی بد دهان را با خوردن من می توانید از بین ببرید. 
من (به) با دارا بودن حجم زیادی از فیبر برای لاغری بسیار مفید هستم.

برای مطالعه بیشتر درباره سیب بخوانید.

دانه من (به) هم خواص زیادی دارد. برای معالجه سینه درد، سرفه‌ خشک، گرفتگی صدا از به دانه ام استفاده کنید. مقداری از ‌دانه ام را در دهان نگه داشته و بمکید، لعاب به دانه خارج می شود، یا مقداری به‌ دانه را در آب داغ گذاشته تا خیس بخورد و لعابش خارج شود. از لعاب به دانه برای درمان پوست سوخته استفاده می شود. 

مصرف آب من (به)، از تهوع و استفراغ غیر ارادی جلوگیری می کند. خوردن آب به برای تسکین سردرد مفید است. 
نام من به است. مرا بیشتر بشناسید.

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...