• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

رپورتاژ- آیزتونیا مکمل سلامت چشم

دکتر احسان عمادی پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397
5256

بینایی یکی از مهم ترین حواسی است که ما در زندگی روزمره خود به کار می گیریم. در اکثر جوامع، بینایی اولین راه برای کسب اطلاعات و ارتباط با محیط اطراف است. به همین دلیل شرکت داروسازی ویوا تلاش کرده است بهترین محصول برای ارتقاء و حفظ بینایی را تولید کند. آیزتونیا محصولی با فرمولاسیون منحصر به فرد است. این محصول برای کمک به حفظ سلامت بینایی افراد تولید شده است. آیزتونیا شامل گیاه بیلبری، لوتئین، گزانتین، ویتامین A، ویتامین D3، ویتامین E، زینک و مس است.

برای مشاهده و خرید مکمل آیزتونیا اینجا کلیک کنید.

ترکیبی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها در آیزتونیا به افزایش چگالی نوری رنگدانه ماکولا (MPOD) بینایی اکتسابی چشم ها و حفظ دید در شب کمک می کند. انتخاب استادانه ترکیبات آیزتونیا منجر به تقویت و حفاظت از سلامتی چشم ها می شود.
آیزتونیا یک مولتی ویتامین است که توسط داروسازی ویوا و به سفارش انجمن چشم پزشکان دانشگاه بریتیش کلمبیا کشور کانادا تولید شده است. این محصول برای تاخیر در بروز دژنراسیون ماکوال (AMD) که در اثر افزایش سن ایجاد می شود و دیگر بیماری های مربوط به شبکیه چشم مانند رتینوپاتی دیابتی و رتینوپاتی ناشی از فشار خون بالا وارد بازار شده است.

یک آزمایش بالینی گسترده توسط گروه تحقیقاتی بیماری های چشمی وابسته به افزایش سن (AREDS) نشان داده است که ویتامین ها و آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، ویتامین E، بتاکاروتن (ویتامین A) و زینک، به طور چشمگیری باعث کاهش خطر دژنراسیون ماکولا پیشرفته در اثر افزایش سن می شوند.
این مطالعات نشان داده اند که مکمل لوتئین نیز می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا در اثر افزایش سن شود. کمبود مس و زینک در اپیتلیوم رنگدانه شبکیه (RPE) و شبکه کوروئید نیز با دژنراسیون ماکولا در ارتباط است. بنابراین با مصرف این فلزات ضروری به صورت مکمل سلامت می توان خطر بروز دژنراسیون ماکولا را کاهش داد.
علاوه بر این، عصاره گیاه بیلبری که نوعی آنتی اکسیدان است، از چشم ها در برابر دژنراسیون ماکولا و دیگر بیماری های مربوط به شبکیه چشم محافظت می کند.

فواید آیزتونیا
- استفاده از آنتی اکسیدان ها برای حفظ سلامت به خصوص سلامت چشم ها
- ارتقای بینایی اکتسابی و حفاظت از چشم ها در برابر بیماری هایی که در اثر تابش نور خورشید ایجاد می شوند مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکوال در اثر افزایش سن
- عدم وجود امگا 3 برای جذب حداکثری لوتئین و گزانتین
- کاهش پیشرفت آب مروارید

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره آب مروارید

- تقویت چگالی نوری رنگدانه ماکولا
- استفاده در داروهای گیاهی برای کمک به کاهش سرعت اختلالات چشمی مانند رتینوپاتی دیابتی، رتینوپاتی ناشی از فشار خون بالا و دژنراسیون ماکولا
- کمک به حفظ بینایی، سلامت پوست و عملکرد سیستم ایمنی
- کمک به حفظ و ارتقای دید در شب
- فرآوری محصول به فرم سافت زل جهت افزایش جذب ویتامین ها و مواد معدنی

-عوارض جانبی آیزتونیا
مولتی ویتامین آیزتونیا به طور کلی ایمن و بی خطر است. البته ممکن است با ناراحتی هایی همچون معده درد، سردرد و طعم ناخوشایند همراه باشد. در صورت تداوم عوارض با پزشک مشورت کنید.

ویژگی های کارخانه داروسازی ویوا
تضمین قابلیت زیستی ترکیبات هر محصول و سازگاری با بدن
فرمولاسیون منحصر به فرد و تکنولوژی به روز و پیشرفته
نام تجاری قابل اعتماد
ساخت کشور کانادا

References
https://www.vivahealthsolutions.com/Eyestonia/Product.aspx
https://www.vitashop.ca/eye-health/8945-eyestonia-60-softgel.html
http://www.oatext.com/Palatability-and-preference-of-Eyestonia-in-age-related-macular-degeneration.php
palatability and preference of Eyestonia in age related macular degeration, Mohit sodhi,Mahyar Etmina and David Maberley, May 31,2017
Ute E.K.Wolf-schnurrbusch,Martin S.zinkernagel and etal. Oral Lutein supplementation Enhances Macular pigment Density.

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...