• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

آرتروز (قسمت هفتم)

دکتر احسان عمادی پنجشنبه 06 اسفند 1394
5294

در قسمت ششم مقاله 10 حرکت برای پیشگیری از آرتروز را به شما آموزش دادیم، در این قسمت 10 تمرین دیگر را نیز آموزش خواهیم داد. 

61 – کف دست ها، زانو ها، ساق پا و انگشتان پاها را روی زمین قرار دهید به گونه ای که در حالت خمیده قرار گیرند. دست راست خود را مطابق عکس کاملا به سمت بالا کشیده و سر را به سمت بالا خم می کنید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مکث کرده و سپس به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار با هر دست تکرار کنید. 

62 – وضعیت اول حرکت را به قبل را به خود بگیرید. سپس دست ها و تنه را کاملا به سمت بالا بکشید. این حرکت را 10 تا 20 بار تکرار کنید. 

63 – به پهلوی راست دراز کشیده، مفصل زانو و لگن راست خود را خم کنید بدون اینکه مفصل زانو و لگن چپ خم شوند. بازوی راست را به حالت کشیده جلوی بدن و دست چپ را پشت گردن قرار دهید. سپس تنه را به سمت چپ بچرخانید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مکث کرده و به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 باراز هر پهلو تکرار کنید. 

64 – در حالت ایستاده هر دو دست را کاملا به سمت بالا کشیده و سعی کنید به پشت دست ها نگاه کنید. تا آنجا که می توانید به عقب خم شوید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مکث کرده و به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار تکرار کنید. 

65 – روی پای راست خود ایستاده، دست ها را جلوی بدن بکشید. پای چپ را از زانو خم کرده و کمی بالا بیاورید. سپس دست ها را به سمت راست تا زاویه ی 45 درجه بچرخانید. در طی حرکت باید به انگشت دست ها نگاه کنید. 5 تا 10 ثانیه در این وضعیت مانده و سپس به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار با هر پا تکرار کنید. 

66 – پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کرده و بازو ها را را در کنار بدن قرار دهید و تنه را تا زاویه 20 درجه به سمت راست خم کنید تا انگشتان به سمت پایین بیاید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مانده، به حالت استراحت برگشته و به سمت چپ خم شوید. این حرکت را 20 تا 60 بار تکرار کنید.

67 – در حالت ایستاده پاها و زانو ها را به هم نزدیک کرده، به آرامی به جلو خم شوید و سعی کنید با انگشتان دست انگشتان پایتان را لمس کند. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مانده و سپس به حالت اول برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار تکرار کنید. 

68 – در حالت ایستاده پا ها را به اندازه ی عرض شانه ها باز کرده، دست ها را به پشت برده و روی لگن قرار دهید. حدود 30 درجه به سمت عقب خم شده، پس از کمی مکث به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار تکرار کنید. 

69 – جلوی یک میز ایستاده، پاها را به اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. روی میز خم شده و ساعدهایتان را روی میز قرار دهید. پای راست را به سمت بالا کشیده، 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مانده و سپس به حالت استراحت برگردید. این حرکت را 20 تا 60 بار با هر پا تکرار کنید.

70 – روی صندلی نشسته، زانو ها را به هم بچسبانید. دو دست را در کنار هم قرار داده و به پایین و راست بدن خم شوید. 10 تا 20 ثانیه در این وضعیت مانده، به حالت استراحت برگشته و سپس به سمت چپ خم شوید. این حرکت را 20 تا 60 بار تکرار کنید.

در قسمت هشتم با 10 تمرین دیگر آشنا خواهید شد.

برگرفته از کتاب آرتروز یک اتفاق نیست! تالیف دکتر عباس فرزانگان و مهندس سعید صالحیان

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...