• 0
  • افزودن به لیست علاقه مندی ها

رپورتاژ- شیر مادر ارمغان سلامتی نوزاد

دکتر احسان عمادی دوشنبه 24 خرداد 1395
8683

شیر مادر ماده ای با ارزش و کم نظیر است که دارای فواید بی شماری برای نوزاد و مادر است. از مزایای شیر مادر برای کودک می توان به تقویت سیستم ایمنی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف مثل دیابت، انواع آلرژی، انواع اسهال و ... اشاره کرد. اغلب مادران از کم بودن شیر خود در بدو تولد نوزاد شکایت دارند و این امر موجب ایجاد اضطراب مادر می شود. از عوامل مهم در افزایش شیر مادر، مکیدن درست و مکرر از سینه و به مدت کافی، همچنین تغذیه بر حسب میل و تقاضای شیرخوار و نهایتاً تخلیه سینه است. 

در دوران شیر دهی مادر باید از خستگی مفرط پرهیز نموده و از خواب کافی برخوردار باشد. ضمن انجام فعالیت جسمی مناسب، به تغذیه خود توجه کرده و از رژیم های غذایی و کاهش غیر عادی وزن پرهیز کند. همچنین مادر باید از حمایت کامل روانی اعضا خانواده به ویژه همسر خود برخوردار باشد تا احساس امنیت و شادابی کند. بنابراین از عوامل مهم در شیردهی موفق، حفظ آرامش خاطر و اعتماد به نفس مادر است. در حالی که نگرانی و اضطراب می تواند در کاهش جاری شدن شیر موثر باشد. همچنین تماس جسمی بین مادر و کودک، سبب افزایش ارتباط عاطفی شده و این ارتباط عاطفی برای مادر و نوزاد مفید می باشد.

به علاوه مصرف شیر و دریافت کلسیم کافی توسط مادر شیرده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورتی که تولید شیر به اندازه کافی نباشد می توان از داروهای گیاهی بهره جست. 

معرفی شیر افزای گیاهی گرانول لاکتودین شرکت دینه 
شرکت دارو سازی دینه اخیراً موفق به تولید گرانول لاکتودین به عنوان یک شیر افزای گیاهی شده است. با بررسی نمونه های اروپایی تهیه شده از گیاه علف شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیرزا می باشد) گرانول لاکتودین به منظور افزایش ترشح شیر مادر فرموله شده است. همچنین گرانول لاکتودین با دارا بودن مالت (عصاره جوانه جو) برای تقویت شیر و فسفات کلسیم برای جبران کمبود کلسیم و فسفر، مکمل مفیدی برای زنان شیرده می باشند.

برای خرید و مشاهده شیر افزای لاکتودین اینجا کلیک کنید.

گرانول لاکتودین همچنین حاوی اسانس های طبیعی رازیانه و زیره است که علاوه بر خواص شیر افزایی، به عنوان ضد نفخ و خوش طعم کننده به فرمول فرآورده اضافه شده اند.

مطالب مرتبط

نظرات خوانندگان

پس از تایید یا پاسخگویی سوالات و نظرات , از طریق اس ام اس مطلع خواهید شد .
کاربر گرامی ، جهت درج دیدگاه یا سوال لطفا ابتدا با نام کاربری خود وارد شوید و یا ثبت نام نمایید
لطفا کمی صبر کنید ...