darukade topbanner

محصولات پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

تعداد محصولات:

7


sort icon

مرتب سازی


اورتی هرب

74,000

0%

74,000 تومان

3.3star icon
ناموجود
لیورسیل

80,000

0%

80,000 تومان

3.6star icon
ناموجود
ملیتروپیک

72,000

0%

72,000 تومان

3.6star icon
ناموجود
دتوکسین

52,000

0%

52,000 تومان

3.4star icon
ناموجود
سوپر پلنت ویت گینر

150,000

0%

150,000 تومان

3.5star icon
ناموجود
سوپر پلنت اسلیمینگ

155,000

0%

155,000 تومان

3.5star icon
ناموجود
نیگلاپسین

76,500

0%

76,500 تومان

3.5star icon

پژوهشکده گیاهان دارویی

 

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی فعالیت خود را از مهر ماه 1377 به عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی کشور و منطقه شروع کرده است. این مرکز در سال 1380 مورد تصویب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

در حال حاضر، بیش از 50 عضو هیأت علمی و محقق در پژوهشکده گیاهان دارویی، در قالب گروه های پژوهشی-آموزشی به انجام تحقیقات کاربردی در زمینه گیاهان دارویی و داروهای طبیعی می پردازند. 

همچنین، این پژوهشکده دارای سه مرکز خدمات تخصصی با عناوین " تولید و تکثیر گیاهان دارویی"، " آنالیز و فرآوری گیاهان دارویی" و " تولید فرآورده های دارویی و معطر گیاهی" است. هر یک از این مراکز، با اخذ مجوزهاى لازم از مراجع قانونى خدمات خود را به مصرف کنندگان، ارائه می نمایند. 

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، با برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های طب سنتی، کاربردهای درمانی گیاهان دارویی و... به رغبت جامعه کنونی به فرهنگ داروهای گیاهی، توجه ویژه ای دارد.

 

خدمات پژوهشکده گیاهان دارویی

 

  • تولید و عرضه بذر، نشاء و نهال گواهی شده گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای ملی

  • انجام آزمایشات کنترل کیفی بذر و نهال و کنترل میکروبی مواد اولیه و فرآورده های گیاهی

  • انجام طرح های تحقیقاتی کاربردی، خدماتی، آموزشی و مشاوره ای

  • تولید و بسته بندى داروهاى گیاهى در اشکال دارویی مختلف

  • شناسایی و اندازه گیری میزان موثر ترکیبات طبیعی 

 

محصولات پژوهشکده گیاهان دارویی

 

این مرکز با جمع آوری، شناسایی و ارزیابی انواع گونه های گیاهان دارویی از مناطق مختلف ایران، چندین فرآورده گیاهی در راستای کاربردهای درمانی مختلف تولید نموده است. در ادامه، به بررسی و توضیح مختصری در خصوص هر یک از این محصولات می پردازیم.

 

سوپر پلنت اسلیمینگ، محصول لاغری پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

 

کپسول لاغری سوپر پلنت imp، یک مکمل تخصصی در زمینه کاهش وزن بوده که هم در پایین آوردن اشتها و هم در افزایش متابولیسم پایه کاربرد دارد.

فرمولاسیون کاملا گیاهی سوپر پلنت اسلیمینگ، شامل پودر گیاه چای سبز، سرکه سیب، لاکتوز، لیمو طبیعی و پودر زیره سبز است. این ترکیبات به افزایش چربی سوزی در بدن کمک می کنند. کاتچین (ماده موثره چای سبز) دارای اثرات ترموژنز و در نتیجه ضد چاقی است. نقش سرکه سیب در لاغری نیز از طریق سرکوب گرسنگی و کاهش سطح قند خون در مطالعات صورت گرفته، به اثبات رسیده است.

 

بهبود وزن گیری با سوپر پلنت ویت گینر

 

پودر 100% گیاهی سوپر پلنت ویت گینر، با داشتن موادی مانند قره قاط، جو، چغندر، جوانه گندم، اسفناج و ترکیبات بسیار دیگری، می تواند به بهبود اشتها و افزایش وزن کمک کند. همچنین، در ترکیبات این مکمل از طعم دهنده های طبیعی مانند وانیل، پودر کاکائو و شکر نیز استفاده شده است. 

 

ملیتروپیک، موثر در تقویت حافظه و تمرکز

 

هر کپسول از ملیتروپیک حاوی 400 میلی گرم عصاره بادرنجبویه (استاندارد شده براساس 8 میلی گرم رزمارینیک اسید) بوده که با اثر بر گیرنده های گابا خواص ضد اضطرابی و آرام بخشی خود را به همراه دارد. بنابراین، ملیتروپیک می تواند به تسکین علائم ناشی از استرس های روحی مانند تپش قلب بالا کمک کند. 

به طور کلی، فرآورده ‌های گیاهی حاوی بادرنجبویه مانند ملیتروپیک، دارای اثرات اثبات شده ای در زمینه افزایش حافظه و بهبود عملکرد ذهنی هستند. بر اساس نتایج حاصل از مطالعات بالینی، مصرف بادرنجبویه توانست توسط مکانیسم های متفاوتی از آلزایمر پیشگیری نموده و شاخص های فراموشی افراد را بهبود بخشد

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد بادرنجبویه، موارد مصرف و مکانیسم های اثر آن، می توانید به مقاله "بادرنجبویه با نام علمی Mellisa officinalis" تالیف و ترجمه دکتر شیدا احمدی کولایی، دکترای تخصصی فارماکوگنوزی مراجعه نمایید. 

 

لیورسیل، محافظت کننده از سلامت کبد

 

مکمل لیورسیل، با داشتن 300 میلی گرم عصاره خشک بذر گیاه خار مریم (معادل با 240 میلی گرم سیلیمارین)، یک درمان کمکی بسیار مناسب برای اختلالات کبدی از جمله کبد چرب، هپاتیت و سیروز به شمار می آید. خط اول درمان کبد چرب، اصلاح سبک زندگی مانند پیروی از رژیم غذایی اصولی و داشتن فعالیت فیزیکی مناسب است. در کنار آن، استفاده از فرآورده های سیلیمارین همچون لیورسیل، اثرات کاهنده قند و چربی خون، آنتی اکسیدانی جهت محافظت از سلول های کبد و بهبود دهنده حساسیت به انسولین را به همراه دارد.   

 

کنترل قند خون با اورتی هرب

 

گیاه گزنه، با تقلید اثرات انسولین در کنترل قند خون بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 نقش دارد. کپسول اورتی هرب، 500 میلی گرم عصاره خشک برگ گیاه گزنه به ازای هر کپسول خود ارائه داده است. همچنین، مصرف گزنه دارای اثرات احتمالی در کاهش وزن و فشار خون نیز است.

 

نیگلاپسین، شربت درمانی برای سوء هاضمه

 

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در فرمولاسیون نیگلاپسین از روغن سیاه دانه و عسل استفاده نموده است. سیاه دانه با مهار پمپ پروتون از ترشح بیش از حد اسید معده جلوگیری می کند. عسل و سیاه دانه اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی نیز دارند. عسل موجود در نیگلاپسین یک لایه پوششی بر روی غشاء مخاطی معده تشکیل داده و آن را از آسیب اسید و عوامل اکسیداتیو محافظت می کند.  

 

دتوکسین، کمک کننده به ترک اعتیاد

 

افرادی که در دوران ترک اعتیاد به مواد مخدر هستند، ممکن است علائمی مانند بدن درد، بی قراری و حالت تهوع را تجربه کنند که ناشی از عدم مصرف مشتقات اپیوئیدی است. کپسول دتوکسین با داشتن 400 میلی گرم عصاره خشک دانه گیاه تلخ بیان، به کنترل سندرم محرومیت از اپیوئید طی روند ترک اعتیاد و سم زدایی بهتر بدن کمک می کند. 

 

قیمت و خرید محصولات imp

 

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با حمايت از ايجاد و توسعه كارآفرينى و تحقق نوآورى ‌هاى فناورانه و همچنین كمك به رونق اقتصاد محلى مبتنى بر دانش و فناوري هاى پيشرفته، اقدام به تولید فرآورده هایی بر پایه گیاهان دارویی نموده است. 

نکته بسیار مهم در خصوص مصرف گیاهان دارویی در طب سنتی، دوز موثر و ماهیت مواد اولیه است که این موارد در پودرهای گیاهی موجود در مراکز غیر معتبر مشخص نیست. تمامی استانداردهای بهداشتی در تولید فرآورده های گیاهی جهاد دانشگاهی رعایت شده و دوز ایمن و موثری از این ترکیبات در فرمولاسیون محصولات به کار رفته است. 

محصولات پژوهشکده گیاهان دارویی، همگی تحت نظارت سازمان غذا و دارو تولید و قیمت گذاری می شوند. داروخانه آنلاین داروکده، تمامی محصولات imp را با قیمت رسمی فاکتورهای شرکت های پخش، برچسب هولوگرامی اصالت کالا بر روی بسته بندی و تاریخ انقضای معتبر عرضه می نماید.

ارسال سفارشات مورد نظر شما از داروخانه اینترنتی داروکده در سریع ترین زمان ممکن (از طریق پیک برای تهران و پست پیشتاز برای سایر شهرستان ها) و در بسته بندی های کاملا استاندارد و دوستدار محیط زیست صورت می گیرد. 

توجه نمایید که، تیم علمی داروکده (اعم از داروسازان متخصص و کارشناسان ارشد تغذیه مجرب)، در تمامی مراحل قبل، حین و پس از خرید فرآورده های گیاهی پژوهشکده گیاهان دارویی، پاسخگوی سوالات شما به صورت کاملا رایگان هستند. 

 

تالیف: افروز محمد قلی بیکی داروساز و دکترای تخصصی فارماکولوژی و زهره فرخیان کارشناس تغذیه

محصولات موجود

محصولات باتخفیف

محصولات باهدیه

گروهها


قیمت


محدوده قیمت مورد نظر خود را انتخاب کنید

ارزان‌ترین

گران‌ترین

از 0 تا 155,000 تومان

darukade logo

داروکده , اولین داروخانه آنلاین رسمی کشور و جامع ترین پایگاه فروش اینترنتی و اطلاع رسانی محصولات داروخانه ای است که در آذر ماه سال 1388 تحت امتیاز و مدیریت داروخانه مرکزی جمالزاده و با نظارت دکتر داروساز به عنوان مسئول فنی و هم چنین تیمی متشکل از داروسازان متخصص با گرایش های فارماکولوژی، فارماکوگنوزی، کارشناسان ارشد تغذیه و پوست و مو تاسیس و راه اندازی شد. داروخانه آنلاین داروکده در هیچ کجای کشور شعبه و نمایندگی دیگری ندارد.

همیشه همراه شما هستیم

02152862000

02152862000

02162747000

02162747000

Info@darukade.com

Info@darukade.com

تهران - خیابان جمالزاده شمالی - بالاتر از خیابان فرصت - نبش کوچه یزدان شناس - پلاک 251 - داروخانه مرکزی جمالزاده

تهران - خیابان جمالزاده شمالی - بالاتر از خیابان فرصت - نبش کوچه یزدان شناس - پلاک 251 - داروخانه مرکزی جمالزاده

طراحی و توسعه توسط گروه نرم افزاری داروکده ( 1403 - 1388 )